Úprava bytu Central Park

Lokace Praha - žižkov
Investor Právnická osoba
Status Studie

Řešeným prostorem je stávající byt, který se nachází ve 13. podlaží věže obytného komplexu Central Park v Praze 3 - Žižkově. 
Zadáním bylo rozdělení na dva byty a návrh nového materiálového řešení, které zvýší tržní hodnotu bytů. Další možnosti byly ponechány otevřené k prověření architektem.

Návrh předpokládá zásadní zásahy do stávajícího materiálového řešení bytu: rekonstrukci podlah, zřízení podhledů, výměnu všech dveří kromě vstupních a kompletní výměnu zdravotechnických instalací aelektroinstalace. Ve vstupních chodbách a šatnách návrh pracuje s hexagonálními keramickými dlažbami v béžovém odstínu, bílými stropními podhledy a vestavěným nábytkem z tmavé dýhy se zlatými doplňky. V koupelnách byly použity keramické hexagonální dlažby v béžovém odstínu, bílé a černé hexagonální keramické mozaiky na stěnách, bílé zařizovací předměty a mosazné baterie. V obytných místnostech jsou navrženy podlahy z dubových parket v přírodním odstínu, nábytek ze světlé nebo tmavé dýhy se zlatými doplňky a bílé stropní podhledy. Stěny jsou z části dekorovány ornamentálnímitapetami v šedém nebo černém odstínu, které mohou být nahrazeny barevnými malbami. Kuchyňská linka je řešena jako kombinace vestavěné části a varného ostrova. Dvířka jsou z tmavé dýhy a černého uměléhokamene, pracovní plochy z tmavého přírodníhokamene, případně z bílého lamina a betonu. Světla v celém interiéru jsou z části zapuštěná ve stropních podhledech, z části zavěšená v kombinaci zlaté a černé barvy.

Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný
Dobrovolný